FAQ

Rozměry vozu: uvnitř bez sedadel: délka 345cm, šířka 165cm, výška 180cm, OBJEM: 10m2, NOSNOST: 1.450kg

Rozměry vozu uvnitř s jednou řadou sedadel: délka 280cm, šířka 165cm, výška 180cm, OBJEM: 8m2, NOSNOST: 1.375kg 
Rozměry vozu uvnitř se dvěma řadami sedadel: délka 165cm, šířka 165cm, výška 180cm, OBJEM: 5m2, NOSNOST: 1.300kg 
Rozměry přívěsu uvnitř: délka 300cm, šířka 201cm, výška 155cm, OBJEM 7m2 , NOSNOST 750kg 

Stačí Vám něco k jídlu (pokud nechcete nakupovat na benzinových pumpách) a pár EUR na toalety na dálnicích (možno také platit bezkontaktní kartou) 

Zvířata jsou celou cestu v zadní části busu oddělena pouze bezpečnostní mříží od pasažérů. Hlídáme u nich teplotu sólo klimatizačním okruhem a ventilací. Cestou průběžně zlehka nakrmíme a dodržujeme jejich pitný režim. Venčíme standardně každých 4-5 hodin nebo dle situace i častěji. Zvířata k sobě nemají přístup a ani se nevidí. 

KDYŽ POSÍLÁTE PEJSKA do UK nebo do ČR:

UMYJTE JEJ (JEDE NÁS VÍCE…), PEJSKY PROSÍM VYHŘEBELCUJTE, POŠLETE S NÍM OBOJEK, VODÍTKO, PAS, JEHO VLASTNÍ DEKU NEBO PELÍŠEK (další věci jako například granule atd. jsou zpoplatněny £1/kg). V DEN CESTY A DEN PŘED CESTOU KRMIT JEN TROCHOU GRANULÍ A VODOU (hlavně štěňata)
GRANULE + VODU + MISKY MÁME, PŘED NÁSTUPEM PROSÍM PEJSKY VYVENČETE, BUDE-LI TO MOŽNÉ. POKUD POSÍLÁTE S PEJSKEM TAŠKU, KRABICI, KLEC NEBO COKOLIV JINÉHO – POPIŠTE VŠE JMÉNEM A ADRESOU A NECHTE OTEVŘENÉ NA KONTROLU

Přepravované věci musí být pořádně zabalené do dvojitého nebo trojitého kartonu, vycpané proti pohybu uvnitř, řádně oblepené páskou po všech spojích a popsané jménem, adresou a telefonním číslem příjemce i odesilatele (+ případně místo vykládky, není-li shodné s adresou příjemce). Jinými slovy, zabalte své věci tak, jako byste je posílali poštou! Věci, které nebudou zabaleny řádně převezeme také, ale nebudeme ručit za jejich bezpečný převoz ačkoliv uděláme vše, co je v našich silách. KVĚTINY, SKLENĚNÉ VĚCI, KŘEHKÉ VĚCI, ELEKTRONIKA atp. musí být zabalené s extra péčí a označením – a není za ně braná žádná odpovědnost – stejně tak jak to mají ostatní přepravci. Děkujeme za pochopení. 

Ve své podstatě základní trasu jedeme téměř vždy. V určitých případech můžeme odbočit z trasy, vynecháme-li některou z plánovaných zastávek. Neohrozí-li to něčí pohodlí a čas příjezdu, je možné po domluvě a uhrazeném příplatku jet i na jiná místa. Vše je na domluvě.

Až když si to někdo objedná a zaplatí.

Pokud nebydlíte příliš daleko od ČR, tak je to možné. Vzdálenější místa na SK se musí domluvit a uskutečnit den předem. Nocleh v hotelu v Olomouci zajišťujeme.

Ano, tuto službu dle interního ceníku poskytujeme na každé cestě UK-CZ. 

Ano. Velice nedoporučujeme. Cena za dítě je stejná jako za dospělého. 

Ano, ale s plnou mocí a písemným souhlasem obou rodičů. Vyhrazujeme si právo na rozhodnutí kdo bude a nebude cestovat, není-li mu/jí 18 let. 

Ano, ale rezervační platba propadá. 

Jediná možnost rezervace přepravy OSOB a/nebo ZVÍŘAT je uhrazení zálohové faktury. Na tu je potřeba tyto fakturační JMÉNO, ADRESA, EMAIL, TEL.Č. Dále pak ODKUD KAM KDY CO/ KDO bude cestovat a tel.č. na příjemce i odesilatele. Fakturu Vám poté vystavíme a pošleme ve formátu pdf, na Facebook messenger, nebo na Váš email. Dokud není fakturovaná částka uhrazena (připsaná na účet přepravce), nejste držitelem dané rezervace. Vystavením faktury automaticky NEZÍSKÁVÁTE tedy dané místo/sedadlo. Až jejím uhrazením.

Můžeme, po domluvě. Nikoli ale v rámci CZ-UK-CZ cest. (S výjimkou zastavení po trase). 
Napište nám svoji poptávku, třeba nám zrovna Vámi poptávaná země bude pasovat do trasy :) 
(Slovensko, Polsko, Slovinsko, Maďarsko, Rumunsko, Rakousko, Německo, Belgie, Nizozemí, Francie)

Mimo EU (vyjma zemí, kde je bezpečno a není v nich třeba vízum, úplatky a ozbrojená ochranka)

Co nejdříve. Ideálně 1-3 měsíce předem.

Standardně na 1 rok dopředu, viz DATA CEST na úvodní straně.

Až 7 cestujících + 2 řidiči

IDEÁLNĚ PŘES FACEBOOK MESSENGER. Dále emailem a v poslední řadě na telefonní čísla. Velmi často se ovšem nedovoláte a často také všem nemůžeme volat zpět. V každém telefonátu Vás požádáme o to, abyste nám napsali na FB nebo na email. 

Dle přání cestujících nebo každých 3-5 hodin.

Ano, vejde-li se a za příplatek za čištění £50

Ne. Ovšem snažíme se co nejlépe předvídat dopravní situace na cestách a komunikovat s příjemci či odesilateli. Velmi často jsme i přesto na čas.

Nikdy. Data se nikdy nemění, není to ani možné. 

V některých případech ano. Většinou jde o výluky v Eurotunelu. Toto dáváme vědět sms nebo zprávou nebo telefonátem jakmile se o situaci dozvíme.

Ano, sólo cesta (tzv. URGENT) ve Vámi zvolené datum je možné a máte k dispozici celé auto. Případně i přívěs. Ceny začínají na £920 (při rezervaci alespoň 4 týdny předem). Dle osobní domluvy. URGENT lze aplikovat i na jiné země EU.

Ano, dle osobní domluvy. Tzv. URGENT je cesta pouze pro Vás. Po celé EU dle našich možností.