FAQ

Ano, sólo cesta (tzv. URGENT) ve Vámi zvolené datum je možné a máte k dispozici celé auto. Případně i přívěs. Ceny začínají na £1.700 za vůz a dalších £800 za přívěs (při rezervaci alespoň 4 týdny předem). Dle osobní domluvy. URGENT lze aplikovat i na jiné země EU. 

Rozměry vozu uvnitř bez sedadel: 

délka 345 cm, šířka 165 cm, výška 180 cm, OBJEM: 10 m2, NOSNOST: 1.450 kg

Rozměry vozu uvnitř s jednou řadou sedadel: délka 280cm, šířka 165cm, výška 180cm, OBJEM: 8m2, NOSNOST: 1.375kg 
Rozměry vozu uvnitř se dvěma řadami sedadel: délka 165cm, šířka 165cm, výška 180cm, OBJEM: 5m2, NOSNOST: 1.300kg 
Rozměry přívěsu uvnitř: délka 300cm, šířka 201cm, výška 155cm, OBJEM 7m2 , NOSNOST 750kg 

Zvířata jsou celou cestu v zadní části busu oddělena pouze bezpečnostní mříží od pasažérů. Vidíme na ně a slyšíme je. Hlídáme u nich teplotu sólo klimatizačním okruhem a ventilací. Celý vůz má tónovaná okna a je celý prosklený. Cestou průběžně zlehka nakrmíme a dodržujeme jejich pitný režim (misky na jídlo i vodu jsou v každé přepravce). Venčíme standardně každých 4-5 hodin nebo dle situace i častěji. Zvířata k sobě nemají přístup a ani se nevidí. 

KDYŽ POSÍLÁTE PEJSKA do UK nebo do ČR, či SR:

UMYJTE JEJ (JEDE NÁS VÍCE…), PEJSKY PROSÍM VYHŘEBELCUJTE, POŠLETE S NÍM OBOJEK, VODÍTKO, PAS, JEHO VLASTNÍ DEKU NEBO PELÍŠEK (další věci jako například granule atd. jsou zpoplatněny £1/kg). V DEN CESTY A DEN PŘED CESTOU KRMIT JEN TROCHOU GRANULÍ A VODOU (hlavně štěňata)
GRANULE + VODU + MISKY MÁME, PŘED NÁSTUPEM PROSÍM PEJSKY VYVENČETE, BUDE-LI TO MOŽNÉ. POKUD POSÍLÁTE S PEJSKEM TAŠKU, KRABICI, KLEC NEBO COKOLIV JINÉHO – POPIŠTE VŠE JMÉNEM A ADRESOU A NECHTE OTEVŘENÉ NA KONTROLU

Přepravované věci musí být pořádně zabalené do dvojitého nebo trojitého kartonu, vycpané proti pohybu uvnitř, řádně oblepené páskou po všech spojích a popsané jménem, adresou a telefonním číslem příjemce i odesilatele (+ případně místo vykládky, není-li shodné s adresou příjemce). Jinými slovy, zabalte své věci tak, jako byste je posílali poštou! Věci, které nebudou zabaleny řádně převezeme také, ale nebudeme ručit za jejich bezpečný převoz ačkoliv uděláme vše, co je v našich silách. KVĚTINY, SKLENĚNÉ VĚCI, KŘEHKÉ VĚCI, ELEKTRONIKA atp. musí být zabalené s extra péčí a označením – a není za ně brána žádná odpovědnost – stejně tak jak to mají ostatní přepravci. Děkujeme za pochopení. NÁBYTEK NEPŘEVÁŽÍME !!! POUZE KDYŽ SI OBJEDNÁTE SOLO CELÝ VŮZ NEBO CELÝ PŘÍVĚS !!!

Ano. Pokud je dospělé a Vy splníte všechny podmínky. 

Ve své podstatě základní trasu jedeme téměř vždy. V určitých případech můžeme odbočit z trasy, vynecháme-li některou z plánovaných zastávek. Neohrozí-li to něčí pohodlí a čas příjezdu, je možné po domluvě a uhrazeném příplatku jet i na jiná místa. Vše je na domluvě.

Jakmile si to někdo objedná a uhradí.

Pokud nebydlíte příliš daleko od ČR, tak je to možné. Vzdálenější místa na SK se musí domluvit a uskutečnit den předem. Nocleh v hotelu v Olomouci zajišťujeme. To samo platí i pro cesty z SK do UK.

Ano, tuto službu dle interního ceníku poskytujeme na každé cestě. 

Ano, ale rezervační platba propadá. 

Jediná možnost rezervace přepravy ZVÍŘAT nebo nákladu je uhrazení zálohové faktury. Na tu od Vás potřebujeme tyto fakturační údaje: JMÉNO, ADRESA, EMAIL, TEL.Č. Dále pak ODKUD KAM KDY CO bude cestovat a tel.č. na příjemce i odesilatele. Fakturu Vám poté vystavíme a pošleme ve formátu .pdf, na Messenger nebo na Váš email. Dokud není fakturovaná částka uhrazena (připsaná na účet přepravce), nejste držitelem dané rezervace. Vystavením faktury automaticky NEZÍSKÁVÁTE tedy dané místo. Až jejím uhrazením.

Anglický účet nebo český účet nebo Paypal: klapetekm@seznam.cz    (DETAILNÍ ČÍSLA VŠECH ÚČTŮ BUDOU NA VAŠÍ FAKTUŘE)

Ano, po domluvě. Napište nám svoji poptávku a třeba nám zrovna Vámi poptávaná země bude pasovat do trasy 
(Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Rumunsko, Rakousko, Německo, Belgie, Nizozemí, Francie).

do RAKOUSKA, POLSKA, ŠVÝCARSKA, UKRAJINY, RUSKA a VŠECH OSTROVŮ OKOLO VELKÉ BRITÁNIE (KROMĚ HLAVNÍ PEVNINY) a do IRSKA a SEVERNÍHO IRSKA. VŠEOBECNĚ PAK DO ZEMÍ, KTERÉ NEJSOU V EU.

Co nejdříve a dokud jsou limitovaná volná místa. Ideálně 2-3 měsíce předem.

Standardně rok dopředu, viz DATA CEST na úvodní straně.

ANO, JSEM PŘEPRAVCE ZVÍŘAT. DO I Z UK MÁM LIMIT 5 ZVÍŘAT (koček nebo psů). 

IDEÁLNĚ PŘES FACEBOOK MESSENGER. Dále emailem a v poslední řadě na telefonní čísla. Velmi často se ovšem nedovoláte a často také všem nemůžeme volat zpět. V každém telefonátu Vás požádáme o to, abyste nám napsali na FB (Matthew Klapetek) nebo na E-MAIL (klapetekm@seznam.cz) nebo přes REZERVAČNÍ či KONTAKTNÍ FORMULÁŘ na těchto webových stránkách.  

Co 4 hodiny. Obvykle na venčení a doplnění tekutin.

Ne. Ovšem snažíme se co nejlépe předvídat dopravní situace na cestách a komunikovat s příjemci či odesilateli. NOVĚ TAKÉ MUSÍME PŘI PŘÍJEZDU Z VELKÉ BRITÁNIE CLÍT VEŠKERÉ VĚCI A ZVÍŘATA NA PRAŽSKÉ CELNICI. ČAS PROCLENÍ SE NEDÁ PŘEDEM ODHADNOUT. ŘÁDOVĚ SE JEDNÁ O NĚKOLIK HODIN.

Nikdy. Data se nikdy nemění, není to ani možné. 

V některých případech ano. Většinou jde o výluky v Eurotunelu. Toto dáváme vědět sms nebo zprávou nebo telefonátem jakmile se o situaci dozvíme. Covid a brexit také místy komplikuje přesnost časů hlavně při přejezdech hranic atp. Jakékoli náhlé změny s Vámi budeme cestou konzultovat. NOVĚ TAKÉ MUSÍME PŘI PŘÍJEZDU Z VELKÉ BRITÁNIE CLÍT VEŠKERÉ VĚCI A ZVÍŘATA NA PRAŽSKÉ CELNICI. ČAS PROCLENÍ SE NEDÁ PŘEDEM ODHADNOUT. ŘÁDOVĚ SE JEDNÁ O NĚKOLIK HODIN.

Ano, dle osobní domluvy. Tzv. URGENT je cesta pouze pro Vás. Po celé EU dle našich možností.