Pravidla pro přepravu

Tato pravidla jsou platná od 1. 7. 2021

Dojezd

DOJEZD PO LONDÝNĚ NA KONKRÉTNÍ ADRESU (pouze směr CZ->UK): £15
PŘI STĚHOVÁNÍ MUSÍTE MÍT POMOCNOU RUKU (NA OBOU ADRESÁCH)
Doručujeme pouze do místa Vašeho bydliště.

Rezervace a záloha

REZERVACE NA JAKOUKOLI CESTU – NEJPOZDĚJI 7 DNÍ PŘED ODJEZDEM
REZERVACE ADRESY NA KTEROU CHCETE ZAVÉZT MIMO NAŠE ZASTÁVKY – NEJPOZDĚJI 7 DNÍ PŘED ODJEZDEM
ZÁLOHY A PLATBY NEJSOU VRATNÉ!!!
NEJSME ZODPOVĚDNÍ ZA SPRÁVNÉ VYPLNĚNÍ ZVÍŘECÍCH CESTOVNÍCH DOKUMENTŮ. POUZE PORÁDÍME, POMŮŽEME – POUZE PRO PLATÍCÍ KLIENTY.
Potřebujete poradit?
Pokud máte další otázky týkající se Vaší cesty, navštivte sekci FAQ nebo nás přímo kontaktujte.

TRASA CZ➜UK: OLOMOUC HL.N., BRNO ÚAN ZVONAŘKA, PRAHA HL.N. – UK

Vyzvednutí před naší plánovanou trasou CZ➜UK
V případě cesty z ČR do UK je trasa: Olomouc hl.n., Brno ÚAN Zvonařka, Praha hl.n. – UK. Pokud se s námi dopředu domluvíte, že chcete vyzvednout sebe nebo Vaše zvíře v destinaci “před Olomoucí”, což je první zastávka, je to samozřejmě možné. Ať už se jedná o východní část České republiky, Slovensko nebo jiné země ve východním bloku, po domluvě a vyměření příplatku za ujeté kilometry toto rádi zprostředkujeme.
Vyzvednutí v průběhu naší plánované trasy směrem CZ➜UK
V případě cesty z ČR do UK je obvyklá (ale ne zaručená) trasa: Olomouc hl.n., Brno ÚAN Zvonařka, Praha hl.n. – UK. Ne vždy ale musíme jet tuto trasu a po domluvě je obvykle možné vyzvednout či vyložit i na jiných místech. Stačí se zeptat.
Vyložení po skončení naší plánované trasy v UK
V případě cesty z ČR do UK je trasa obvykle (ale ne zaručeně): Olomouc hl.n., Brno ÚAN Zvonařka, Praha hl.n. – UK. Všechny destinace ve vnitřním okruhu kolem Londýna dálnice M25 jsou zpoplatněny pevnou sazbou £15. Stačí se nejpozději 7 dní před odjezdem z ČR o toto přihlásit.
Další destinace v UK jsou po domluvě a příplatku samozřejmě také možné. Nezapomínejte ale, že Vaše zvíře nejede v minibuse samo, a tuto službu poptává téměř každý. Nebude tedy zákonitě doma jako “první”. Snažíme se decentně tento logistický plán hlídat a případně včas upozornit, že některá vybraná destinace bude trvat až příliš dlouho a raději doporučíme, abyste si z Londýna zajistili odvoz sami. Také můžeme zajistit rozvoz po UK třetí stranou (externím šoférem), toto je třeba také konzultovat s dostatečným předstihem.

trasa UK➜CZ: UK, Praha hl.n., Brno ÚAN Zvonařka, Olomouc hl.n.

Vyzvednutí před naší plánovanou trasou UK➜CZ
V případě cesty z UK do ČR je trasa: UK, Praha hl.n., Brno ÚAN Zvonařka, Olomouc hl.n. Pokud se s námi dopředu domluvíte, že chcete vyzvednout náklad nebo Vaše zvíře doma, je to samozřejmě možné a tento systém preferujeme. Ať už se jedná o Anglii nebo v některých případech i Skotsko a Wales, po domluvě a vyměřenému příplatku za ujeté kilometry toto rádi zprostředkujeme.
Vyložení po skončení naší plánované trasy UK→CZ
Po příjezdu do Olomouce na Hlavní nádraží nabízíme opět dle domluvy a příplatku „rozvoz“ po východní části České republiky a Slovenska, případně dalších zemí východního bloku. Stačí se nejpozději 7 dní před odjezdem z UK o toto přihlásit (tzn. 12 dní před odjezdem z ČR). Obvykle je možný i rozvoz po ČR, prosíme o individuální poptávku. Snažíme se vyhovět všem, jak ale asi víte, ne vždy je to možné. 

Přeprava zvířat

CENA ZA ZVÍŘE (pes, kočka, fretka) ZÁKLADNÍ CENA: £215
JE-LI VAŠE ZVÍŘE NEKLIDNÉ (HLASITÉ) – ZAJISTĚTE SI VČAS U SVÉHO VETERINÁŘE UKLIDŇUJÍCÍ LÉKY!

Když posíláte pejska

Umyjte jej před cestou. 
Pejsky, prosím, vykartáčujte.
Pošlete s ním obojek, vodítko, pas, jeho vlastní deku nebo pelíšek (další věci, jako například granule atd. jsou zpoplatněny £1/kg)
Den před cestou a v den cesty psa nakrmte jen trochou granulí a vodou (hlavně štěňata)
Granule, vodu a misky máme (pokud má Vaše zvíře dietu, samozřejmě s ním pošlete i speciální stravu)
Bude-li to možné, prosím, pejsky před nástupem vyvenčete
Pokud posíláte s pejskem tašku, krabici, klec nebo cokoliv jiného, popište vše jménem a adresou a nechte otevřené pro kontrolu

Pravidla balení nákladu

Jak zabalit náklad
Přepravované věci musí být pořádně zabalené
Nejlépe zabalte náklad do dvojitého nebo trojitého kartonu
Řádně oblepte lepicí páskou po všech spojích a uvnitř vycpěte, abyste zamezili pohybu věcí
Balík popište jménem, adresou a telefonním číslem příjemce i odesílatele (případně místo vykládky, není-li shodní s adresou příjemce)
Věci, které nebudou zabaleny řádně zabaleny, převezeme také, ale nebudeme ručit za jejich bezpečný převoz (ale uděláme vše, co je v našich silách)
Květiny, skleněné a křehké věci, elektronika atp. musí být zabalené s extra péčí a označením (není za ně brána žádná zodpovědnost)